הסבה מקצועית

תיאור תהליך אמיץ ולא שגרתי של הייעוץ התעסוקתי שעברה נטשה

סיפור קצר על ייעוץ תעסוקתי: סיכום תהליך הייעוץ והשלכותיו


תשכחו מתואר: בוטקאמפ כדרך נוספת להשתלב בתעשיית ההייטק

כתבה של מייקי לוי שפורסמה ב-TECH | וואלה! חדשות, ב-11 לאוקטובר 2020 (בלחיצה על הקישור המאמר ייפתח באתר וואלה!)

..."לדברי ד"ר ענת רפופורט, פסיכולוגית תעסוקתית מאתר לימודים בישראל המעניק הכוונה וייעוץ למבקשים לרכוש השכלה או מקצוע, במחנות אלה לומדים בעיקר שפות תכנות כגון html, css, java script ועוד. יש בוטקאמפ לתוכנה, בוטקאמפ לסייבר ובוטקאמפ לאוטומציה. לדבריה, קיימים 2 הבדלים עיקריים: הראשון הוא באינטנסיביות והשני במימון ובעלות הקורס...".

הוראת שעה: מאות אקדמאים עוברים הסבה להוראה בגלל הקורונה

ראיון עם דוקטור ענת רפפורט, מתוך מאמר של נועם (דבול) דביר שפורסם ב-ישראל היום, ב-5 לאוגוסט 2020 (בלחיצה על הקישור המאמר ייפתח באתר ישראל היום)

..."ההערכות מדברות על כך שכרבע ממאות אלפי המפוטרים לא יחזרו למקומות עבודתם", אומרת ד"ר ענת רפופורט, פסיכולוגית תעסוקתית ויועצת באתר "לימודים בישראל",universities-colleges, אשר מרכז מידע בנושא לימודים על־תיכוניים ואקדמיים. "אצל רבים מקננת ההכרה שאולי כדאי לבחור בעבודה יציבה שתשרוד כל מגיפה, ולעבוד בראש שקט. על מי ששוקלים לעשות הסבה לשאול מה השוק צריך, כמה זמן לוקח להכשיר אליו עובדים, ואילו מקצועות תמיד יהיו נחוצים. קבוצת הגיל שנפגעה ביותר היא צעירים בני פחות מ־34, ואף שקיימות תוכניות שונות, לא תמיד כדאי לחכות לממשלה בשביל לעשות הסבה מקצועית".