מאמרים בנושא קריירה כולל התמודדות עם קורונה

למה זאב המוסכניק ממשיך לעבוד בגיל 82

כתבה של נתנאל גאמס ב-TheMarker, פורסם ב-26 לינואר 2022 (בלחיצה על הקישור המאמר ייפתח בטאב נפרד)

ישראל יורה לעצמה ברגל כשהיא לא פועלת במלוא המרץ כדי שמבוגרים ימשיכו לעבוד — ואף מתמרצת אותם לפרוש. לפי מחקר חדש של מכון אהרן והג'וינט, אפילו עלייה של 1% בתעסוקת מבוגרים תניב תועלת גדולה למשק ולציבור. המחקר בוחן את ההשלכות החיוביות הרבות של עלייה בשיעורי התעסוקה של מבוגרים.

לכודות: נשים עם פוסט טראומה מתקשות לעבוד ולא מקבלות קצבה

מאת ד"ר ענת רפופורט ועו"ד רוני אלוני סדובניק ב-פוליטיקלי קוראת, פורסם ב-23 למרץ 2021 (בלחיצה על הקישור המאמר ייפתח בטאב נפרד)

"ספרי לי קצת על עצמך": משפט מקובל בראיונות עבודה ושאלה מכשילה למי שסבלו מפגיעה מינית. נשים עם פוסט טראומה מתקשות להחזיק בעבודה, לא מאובחנות היטב, ולא מקבלות קצבה מביטוח לאומי. סיפור של טראומה שממשיכה וממשיכה

הטלטלה שעובר שוק העבודה בחודשים האחרונים גדולה משני הכיוונים

כתבה של היאלי יעקבי־הנדלסמן ב-ישראל היום, ב-1 בינואר 2021 (בלחיצה על הקישור המאמר ייפתח בטאב נפרד)

"שלוש הדקות הראשונות בראיון הן הדקות הקריטיות", חורצת הפסיכולוגית התעסוקתית ד"ר ענת רפופורט. "מי שלא משקיע, הרס לעצמו את הראיון גם אם הוא השתפר דקה אחר כך. אי אפשר להגיד 'אני אמצא כבר תשובה ויהיה בסדר'. "...

הלופ האכזרי של האבטלה הממושכת

ראיון של הדס יום טוב עם ד"ר ענת רפופורט ב-דבר, ב-5 בנובמבר 2020 (בלחיצה על הקישור המאמר ייפתח באתר דבר)

מעל רבע מיליון מובטלים במשך 100 ימים, ד״ר ענת רפופורט: ״זה עלול להביא אדם למחשבות אובדניות״. "אבטלה ממושכת גורמת לירידה משמעותית בדימוי העצמי, וזה מכניס למין לופ אכזרי. האבטלה הכרונית מעמיקה עוד יותר את משבר האמון בין האזרח המובטל, למדינה ולמוסדותיה"

דעה: האקדמיה צריכה להסתגל ללמידה מרחוק

פורסם במדור דיעות בגלובס, ב-27 במרץ 2020 (בלחיצה על הקישור המאמר ייפתח באתר גלובס) וניתן לקריאה גם כאן באתר