איך אני יכולה לעזור?

שירותים בתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית:

ייעוץ תעסוקתי
יעוץ לקראת יציאה לפנסיה
ליווי תעסוקתי תוך כדי עבודה
יעוץ חד פעמי בטלפון או בזום
ייעוץ למתקשים להתמיד בעבודה
יעוץ תעסוקתי בדגש על שאלת משמעות החיים
יעוץ למתלבטים האם לעסוק באמנות כמקצוע
הכנה למבחני מיון
הכנה לראיון לקבלה לעבודה

אישה מתבוננת קדימה בחיוך
בני 30 ועדיין גרים אצל ההורים? אין לכם כיוון ברור? אני יכולה לעזור!

ייעוץ תעסוקתי

ייעוץ תעסוקתי הוא תהליך ייעוצי קצר מועד, אשר נועד לסייע בקבלת החלטות מקצועית ומעמיקה בכל הנוגע למסלול לימודים או מסלול קריירה מתאים. הייעוץ מתבסס על פגישות אישיות, וכן על שאלוני נטיות, מבחני אישיות ומבחני כישורים, בהתאם לצורך. כלים אלו מאפשרים עריכת אבחון תעסוקתי מקיף. בדרך כלל, ייעוץ תעסוקתי הוא תהליך של כ-5 מפגשים. בתום הייעוץ, ניתן סיכום בכתב, ובו האופציות התעסוקתיות והלימודיות ההולמות את האדם.
בניגוד למכונית השונים, המציעים הכוון תעסוקתי, כאן הייעוץ הוא אישי ותפור במדויק לצרכי הפרט.
במהלך הייעוץ התעסוקתי, אנו משתדלים לענות על שלוש שאלות מפתח:

  1. מהם הכישורים של האדם? במה הוא טוב במיוחד?
  2. מהם נטיותיו התעסוקתיות? במה הוא מתעניין?
  3. מיהו האדם? מהם תכונותיו וערכיו המרכזיים?

לאחר מתן תשובות לשאלות אלו, ניתן לבצע הכוונה מקצועית, כלומר לחפש מקצוע המתאים לתמונה זו.
תהליך הייעוץ כרוך במידה של חשיפה אישית (דיבור על הילדות ועל המשפחה) וכן בהכנת "שיעורי בית" (מטלות לביצוע בין פגישה לפגישה)
התהליך מתמקד באיתור נקודות החוזק של הפרט. על כן מדובר בתהליך מעצים, הנותן כוחות ואנרגיה.

מעדיפים תהליך קבוצתי? בימים אלה נפתחת קבוצת זום עבור תהליך התפתחות תעסוקתית. כל הפרטים כאן

גם בנקודות מפנה בחיים עולה צורך בייעוץ תעסוקתי, למשל אחרי חופשת לידה. קראו את הראיון שערכתי עם נטע על התהליך שעברה במהלך הייעוץ: חזרה לעבודה אחרי לידה

יעוץ לקראת יציאה לפנסיה

הגעתם לגיל פנסיה? מתלבטים איך למלא את זמן הפנסיה בפעילות משמעותית המתאימה לכם? אני מציעה תהליך ייעוצי לקראת יציאה לפנסיה שיסייע לכם לענות על שאלות אלו.
הייעוץ כולל הכרת העדפותכם והערכים המנחים אתכם ומספקים לכם משמעות, שימוש במבחני כישורים ובמבחני אישיות כדי לזהות פוטנציאל להתפתח ותחומים בהם תוכלו להצליח, סיעור מוחות וחשיבה פרקטית היכן כדאי להשקיע את האנרגיה ואילו פעילויות יגרמו לכם הנאה וסיפוק.
תוך חודש חודשיים יהיו לכם כיוונים רלוונטים, ובמקום לצאת לפנסיה תוך חשש ופחד מן הריק, תוכלו לצאת לפנסיה עם תכנית ברורה שתרצו להגשימה.

ליווי תעסוקתי תוך כדי עבודה

לעיתים אדם מרגיש קושי לתפקד בעבודה מסיבות שונות, כגון: בוס לא סימפטי, לחץ רב מדי עקב ריבוי משימות, קושי להשתלב בצוות, קושי מול ספקים או לקוחות או חוסר נסיון בעולם העבודה. לכל המצבים האלו, אני מציעה שירות של ליווי שלי כפסיכולוגית תעסוקתית, שיקל על ההתמודדות היומיומית בתפקיד. שירות זה מתבסס בעיקר על שיחות, וניתן באופן גמיש ולפי צורכי האדם, במתכונת של פעם בשבוע או פעם בשבועיים.

ליווי זה מאפשר לאדם לחשוב עם איש מקצוע, כיצד נכון להתמודד במצבים שונים, כגון הערכה שנתית נמוכה, ביקורת, או חוסר כימיה עם איש צוות או מנהל, קולגה, לקוח או ספק. כמו כן הליווי מאפשר לחשוב קדימה על העתיד התעסוקתי לטווח הארוך, תהליך המכונה ניהול קריירה. למי שרוצה להתקדם לניהול, הליווי התעסוקתי מאפשר בנייה של זהות ניהולית ותכנון המהלכים הרלוונטיים בתוך הפוליטיקה הארגונית על מנת להיתפס כמי שמתאים לשמש כמנהל.

יעוץ חד פעמי בטלפון או בזום

האם יש לכם דילמה תעסוקתית ממוקדת שאינה מצריכה תהליך ייעוצי ארוך? האם אתם חושבים אולי לפנות לפסיכולוג תעסוקתי אך אינכם בטוחים שהדבר נכון לכם? האם אתם מעוניינים בעצות מעשיות ספציפיות מפסיכולוג תעסוקתי מומחה ומנוסה? במידה ועניתם בחיוב על אחת השאלות אתם מוזמנים לשיחת חד פעמית עימי, בטלפון או בזום.
מדובר בשיחה מובנית, בה אשאל שאלות מסוימות, כדי שאוכל לתת עצה מתאימה.
עלות השיחה: 400 ₪ (המחיר כולל מע"מ). במידה ותרצו להמשיך ייעוץ חד פעמי ליעוץ ארוך יותר, הדבר אפשרי.

ייעוץ למתקשים להתמיד בעבודה

האם אתם מתקשים להתמיד בעבודה? האם יוצא לכם להחליף עבודה תוך פרק זמן קצר? האם אתם מתפטרים או מפוטרים כבר מספר פעמים? אם עניתם בחיוב על אחת השאלות או יותר, אני מציעה תהליך ייעוצי שיסייע לכם לברר מה הבעיה.
בשיחות נברר במדויק מה הן הסיבות לאי ההתמדה שלכם בעבודה ואיך אפשר להתגבר עליהן. לאי התמדה יכולות להיות סיבות מגוונות (בחירה בתחום לא מתאים, קושי לקבל מרות, רגישות יתר ועוד). חשוב מאד להבין מהי הסיבה במקרה הספציפי שלכם. ברגע שנודע את הסיבה, נוכל לבצע תהליך של סיעור מוחות, על מנת להבין כיצד להתמודד בעבודה ביתר יעילות.

יעוץ תעסוקתי בדגש על שאלת משמעות החיים

פעמים רבות, לאחר שאדם עובר אירוע מטלטל (למשל מחלה קשה, מות הורה ועוד) עולות אצלו שאלות לגבי מהי משמעות החיים ועימם גם עולה לא פעם הצורך לשנות מקצוע. מזדהים עם הכתוב? אני מזמינה אתכם ליעוץ תעסוקתי בדגש אקזיסטנציאליסטי. בייעוץ זה נבחן מה באמת משמעותי לכם, מה סדר העדיפויות הערכי שלכם והאם נכון לעשות הסבה תעסוקתית בעקבות הארוע שטלטל אתכם.

יעוץ למתלבטים האם לעסוק באמנות כמקצוע

לפעמים אדם מאד אוהב אמנות וחושב אפילו לעשות ממנה מקצוע, אך הוא אמביוולנטי לגבי זה. פעמים רבות האמביוולנטיות נובעת מחשש שלא ניתן באמת להתפרנס מאמנות או מחשש שהאמנות שאצור לא תהיה טובה דיה. מזדהים עם הכתוב? אני מזמינה אתכם ל'יעוץ תעסוקתי בו נלבן את החששות ונבדוק אם כדאי להיות אמנ.ית.

הכנה למבחני מיון

אתם מועמדים לתפקיד מסוים והארגון שלח אתכם לאחד המכונים למבחני מיון? כדאי להתכונן!
אפשר להתכונן לבד, על ידי פתירת מבחנים מספר פסיכומטרי וקריאת ספר המסביר על מבחני האישיות ועל הדינאמיקה הקבוצתית.
אפשר לפנות למכון, אשר יכין אתכם למבחני המיון ואפשר גם לבוא אליי. אני עבדתי 10 שנים באחד ממכוני המיון הגדולים בארץ, כך שאני יודעת היטב מהו התהליך הצפוי לכם שם.
בתהליך אישי עמי, אדריך אתכם כיצד להתמודד עם החלקים השונים של מבחני המיון ועל מה לשים את הדגש. כל זאת, ב- 3 פגישות פרטיות בנות שעה.

הכנה לראיון לקבלה לעבודה

חשוב להתכונן לראיונות עבודה באופן מקצועי, משום שאין הזדמנות נוספת להותיר רושם ראשוני חיובי (ממחקרים עולה כי הרושם
אשר מותיר מרואיין ב- 3 הדקות הראשונות של הראיון הוא הקובע את ההתרשמות הכללית). במפגש אישי, אדריך אותך כיצד להתנהל
בראיון באופן שיבליט את יתרונותיך וכיצד לענות לשאלות מאתגרות ("מה הם החסרונות שלך?"). ההדרכה תכלול גם משוב לגבי שפת גוף וסימולציה של ראיון,
להפקת לקחים לשיפור התגובות. כמו כן, נחשוב ביחד על הפסיכולוגיה של המראיין ועל האופן בו כדאי להתאים את עצמי אליו.